چهارشنبه سوری را چهارشنبه سوزی نکنیم

photo_2022-03-14_22-59-48.jpg

آماده باش کامل نیروهای واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تیران در شب چهارشنبه سوری، کلیه پرسنل این واحد و چندین نفر از نیروهای حوزه خدمات شهری به صورت کمکی در محل ایستگاه مستقر بوده و آمادگی لازم برای خدمت رسانی به مردم را دارند.
🔹دو دستگاه اطفائیه سنگین، یک دستگاه اطفائیه نیمه سنگین، یک دستگاه خودروی نجات، یک دستگاه موتورسیکلت، دو کامیون سنگین و نیمه سنگین، لودر و تانکر آب 20 هزار لیتری جهت پشتیبانی عملیات و حوادث احتمالی به صورت آماده باش در مرکز مستقر هستند.
🚨فعالیت های این مرکز برای جلوگیری از حوادث در چهارشنبه سوری:
ضایعات، چوب و لاستیک های فرسوده حریم شهر برای جلوگیری از آتش سوزی های گسترده جمع آوری  و بنرهای آموزشی و هشدار های ایمنی برای آگاه سازی مردم در سطح شهر نصب شده است.
همه ساله و با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، بسیاری از مردم و به ویژه جوانان، در آئینی سنتی، چهارشنبه آخر سال را با شیوه‌های مختلف و البته در برخی از موارد خطرناک، جشن می‌گیرند، شادی‌هایی که با استفاده از مواد محترقه به آسیب‌دیدگی افراد منجر می‌شود.
با شیوع ویروس کرونا، آئین سنتی چهارشنبه سوری، با حواشی این بیماری گره خورده و از مردم درخواست میکنیم که امسال همانند سال گذشته در خانه بمانده و از بروز حوادث ناشی از این جشن، جلوگیری کنند.
در این ایام تمامی امکانات و ظرفیت گروه‌های امدادی و نیروهای خدمات رسان برای آسایش شهروندان  معطوف شده، ماندن افراد در منزل و عدم شرکت در مراسم چهارشنبه سوری آخر سال می تواند جلوگیری از بروز مشکلات جبران ناپذیری  باشد که قابل جبران نمی باشد.

🚒واحدآتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تیران طبق روال چندین سال گذشته تلاش دارد تا در کنار انجام وظایف سازمانی، آسایش ومهربانی را به شهروندان هدیه دهد  از این رو از مردم درخواست می‌شود تا با عدم حضور در خیابان‌ها در چهارشنبه آخر سال و استفاده نکردن از مواد محترقه، خدمتگزاران خود در این سازمان یاری کنند.
همشهریان عزیز در صورت وقوع حادثه خونسردی خود رو حفظ کنند و سریعا با شماره گیری تلفن امدادی ۱۲۵ویا با شماره ۴۲۲۲۴۴۴۴ محل وقوع دقیق حریق و حوادث را اطلاع دهند.
با حوادث چهارشنبه آخر سال، مشکلات جامعه را شعله ور نکنیم.
تعداد بازديد کنندگان:186